Licėjaus gyvenimas Pasiekimai Apie Licėjų Kaip įstoti? Ugdymo procesas Paramos fondas 2% parama Licėjui English resumé
Renginių kalendorius · Nuotraukų galerija

 

Brangus Licėiste, kreipiames į Tave. Jei vakarais užmigti neleidžia nerealizuotos svajonės, susijusios su licėjumi, o galva ūžia nuo puikių idėjų, žinok - išmušė tavo valanda! Turi puikių sumanymų, kaip padaryti Licėjų dar geresnį? Sugalvojai naują renginį? Žinai, kad mūsų mokyklai trūksta kažko iki pilnos laimės? Vis dar nevalgai kopūstų?

Tad nesislėpk – čiupk į rankas pieštuką/rašiklį/plunksną ir užpildyk paraiškos formą, kuri padės tau aiškiai išsakyti, ką tu nori išsakyti, o mums - tai suprasti. Užpildytą paraiškos formą ir projekto aprašymą siųsk moksleiviu.iniciatyvos@gmail.com . Tavo pateiktas pasiūlymas bus kruopščiai ir nuosekliai įvertintas Vilniaus licėjaus Senato ir, jeigu jis pasirodys mums priimtinas, mes visomis išgalėmis padėsime jį tau įgyvendinti.

Didžiausios sėkmės, entuziazmo ir ryžto.

Visada jūsų, Vilniaus licėjaus Senatas

Atsisiųsti paraiškos formą

Licėjaus kino klubas


Po nemažos pertraukos sugrįžta Licėjaus kino klubas, kurio metu liceistai galės pasimėgauti įvairiausiais kino šedevrais. Filmų peržiūros vyks 104 kabinete penktadieniais po 7 pamokų. Jeigu turite Jums patinkanti filmą, kurio meninė kokybė nors šiek tiek geresnė už „Greitus ir Įsiutusius“, visados galite jį atnešti Ugnei Griniūtei (TB2), Justinui Šlikui (4c), Mantui Nemaniui (3b) arba Gabrieliui Glemžai (3b). Taip pat laukiame Jūsų pasiūlymų bei idėjų... Žemiau pateikiami artimiausiu metu rodomi filmai su trumpais aprašymais.

Stebuklingi Šihiros nuotykiai Dvasių pasaulyje (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)

„Spirited away“ arba „Stebuklingi Šihiros nuotykiai dvasių pasaulyje“ - vieno žymiausių pasaulyje animatorių Hayao Miyazaki šedevras, pelnęs Amerikos kino akademijos „Oskaro“ apdovanojimą už geriausią animacinį filmą, Berlyno „Auksinį Lokį“, BAFTA bei krūvą kitų apdovanojimų.
Filme pasakojama apie mažą mergaitę Šikirą (Chihiro), kuri su tėvais važiuodama į naujus namus atsiduria magiškoje puotoje. Jos tėvai puola valgyti vaišes nuo stalo, kurios, pasirodo, užburtos ir netrukus pavirsta kiaulėmis. WTF? - paklausite, tačiau tai tėra įspūdingos kelionės pradžia. Šihira sutinka berniuką, magą Haką (Haku), kuris jai padeda išgyventi dvasių pasaulyje, išgelbėti tėvus ir grįžti į Žemę.

Animacija skirstoma į dvi kategorijas: Miyazakio darbai ir visa kita.

Trukmė - 125 min.


Skelbiamas videoklipo „Būk blaivus! “ konkursas

Valstybinis Psichikos Sveikatos Centras kviečia moksleivius dalyvauti videoklipo „Būk blaivus!“ kūrimo konkurse. Jis vyks 2008 m. vasario 20 d. – kovo 20 d.

Baigiamasis renginys – konkurso nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas numatomas 2007 m. balandžio 4 d. LR Seime.

Konkurso tikslas – žalingų įpročių tarp jaunimo prevencija bei blaivybės idėjų sklaida.

Plačiau apie tai: http://www.vpsc.lt/konkursas2.htm. Nepraleiskite progos! ='D

OSCE Model konkursas

Kviečiame vyresniųjų klasių mokinius bei mokytojus dalyvauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) inicijuojamoje programoje „OSCE Model“. Programoje kviečiami dalyvauti 56 ESBO šalių narių ir 11 ESBO šalių partnerių gimnazijų bei vidurinių mokyklų aukštesniųjų klasių moksleiviai (16-19 m. amžiaus). Projekto tikslas - didinti ESBO žinomumą jaunimo tarpe, stiprinti dialogą tarp ESBO šalių ir partnerių.

Dalyvauti parengiamajame etape iš Lietuvos bus atrinktos 3 užsiregistravusios grupės (1 mokytojas bei 3 mokiniai). Atrinktiems kandidatams bus siunčiama informacinė ir mokomoji ESBO medžiaga. Mokytojai su moksleivių grupėmis 2- 2,5 mėn. turės dirbti individualiai, įsisavindami ESBO pateiktą medžiagą bei informaciją apie organizaciją. Iki 2008 m. gegužės 1 d. mokyklos turės pateikti veiklos ataskaitą.

Programos pabaigoje numatomas dalyvavimas 2008 m. liepos 5-7 d. Vienoje vyksiančioje „Model OSCE konferencijoje“ (darbinė kalba - anglų), kurioje dalyvaus 1 atrinkta grupė iš Lietuvos.
Visos kelionės ir apgyvendinimo išlaidos bus padengiamos Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos.
Daugiau informacijos apie OSCE programą http://www.osce.org

Project "ALIANTE"Informuojame, kad prasideda aštuntasis tarptautinis projektas „Aliante 2008". Jame kviečiami dalyvauti NATO valstybių narių 15–19 metų (gimę nuo 1988 m. rugpjūčio 1 d. iki 1993 m. gegužės 31 d.) mokiniai. „Aliante 2008" projektas organizuojamas bendromis Lietuvos Respublikos Seimo, Švietimo ir mokslo, Krašto apsaugos, Užsienio reikalų ministerijų bei Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos (LATA) pastangomis.

Kas Jūsų laukia šiais metais - kai konkursas vyksta jau aštuntą kartą? Visų pirma, vyks du žinių tikrinimo turai, o po jų - tarptautinis finalas, kurio nugalėtojų laukia specialus prizas - 10 dienų kelionė i Norvegiją 2008 metų rugpjūčio mėnesį. Tarptautinis finalas vyks Čekijoje, Prostejov miestelyje.

"Project ALIANTE 2008" tikslas - pagilinti zinias apie Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO), saugumo politiką ir tarptautinius santykius. Konkursas suteikia naudos ne tik nugalėtojams, kuriems prizas - kelionė - tėra paskutinė uogelė ant saldaus torto, bet ir visiems dalyviams, kuriems konkurso metu įgytos žinios ir užmegzti ryšiai padės moksle bei būsimoje profesinėje karjeroje.

Ideologija ir vertybės
Sveiki!

Neabejoju, jog daugelis iš jūsų esate neabejingi artėjantiems Seimo rinkimams. Šiuo metu įvairūs informaciniai portalai, savaitraščiai, nepriklausomi ekspertai bei politologai intensyviai analizuoja partijų rinkimines programas, jas lygina, sudarinėja reitingus ir t.t.

Tačiau visi pamiršo politinių partijų ideologijas bei vertybes. Ar liberalai nuosekliai gina liberalizmo idėjas? O konservatoriai? Ar socialdemokratai netampa dešiniaisiais, nors turėtų atstovauti kairiosioms socialistinėms idėjoms? Ar šiandien dar gyvybingi ideologiniai principai, ar visa tai tėra bereikšmis žodžių žaismas, "filosofų išmislas"? Kas žaidžia garbingai, o kas paprasčiausiai propaguoja šaltą pragmatizmą ir užkulisinius žaidimus?

Apie šiuos dalykus kalbėsimės politinių debatų konferencijoje "Ideologijos ir vertybės".

Maloniai kviečiame prisijungti ir pasikalbėti!

Konferencijos auditorija – pilietiška, aktyvi jaunuomenė ir kiti visuomenės nariai, norintys iš arčiau susipažinti su Lietuvos partijų ideologiniais prioritetais, idant spalio 12-ąją galėtų priimti patį optimaliausią sprendimą.

Renginį moderuos visiems gerai pažįstamas žurnalistas ir politologas Virgis Valentinavičius.

Diskusijoje dalyvaus tokie politikai kaip Andrius Kubilius, Petras Auštrevičius, Artūras Skardžius ir kitų partijų lyderiai.

Konferencijos svečiai: partijų jaunimo atstovai, nevyriausybinių organizacijų nariai, žurnalistai, politologai ir kt.

Konferencija vyks: šių metų rugsėjo 26-ą dieną, 18:00val.

Vieta: Atviros Lietuvos Fondo (ALF) salė, Didžioji g. 5 (ten pat, kur vyksta ir Moksleivių Akademijos Civitas paskaitos).

Konferencijos darbotvarkė sudaryta iš trijų dalių:

1. Partijų prisistatymai (3-5min.)

2. Partijų lyderių apskritojo stalo debatai-diskusija. (bus moderuojama) (~2val.)

3. Auditorijos klausimai (30min.)

Auditorija galės užduoti klausimus visos diskusijos metu.

Planuojamas konferencijos tęstinumas: video medžiaga internete, apibendrinamosios publikacijos.

O svarbiausia – sąmoningi, užtikrinti piliečių balsai Seimo rinkimuose.

Kontaktai: simas.celutka@gmail.com , +370 629 253 65, www.vjk.lt

Beje, jeigu susidomėjote ir planuojate ateiti, jei nesunku - brūkštelėkite ir praneškite ;)
Laukiame jūsų!

(c) Vilniaus licėjus, Autoriai