Licėjaus gyvenimas Pasiekimai Apie Licėjų Kaip įstoti? Ugdymo procesas Paramos fondas 1,2% parama Licėjui English resumé
Renginių kalendorius · Nuotraukų galerija

Vienuoliktuoju licėjaus prezidentu tapo
Trečiojo kurso moksleivis

Paulius Mieželis

Vienuoliktojo licėjaus senato nariais tapo:

Pirmojo kurso moksleiviai
Simona Stabingytė
Gabrielė Stakaitytė
Miglė Petruškevičiūtė

Antrojo kurso moksleiviai
Emilija Beinortaitė
Linas Tranas
Mantė Kundrotaitė

Trečiojo kurso moksleiviai
Aurimas Račas
Ervinas Škikūnas
Vitalijus Savičius

Ketvirojo kurso moksleiviai
Emilis Ruželė
Vytautas Martinaitis
Paulius Černiauskas

LICĖJAUS GEROVĖ

Visa senato veikla vyksta Licėjuje ir yra skirta Licėjaus bendruomenės nariams, todėl daugiausia darbo ir jėgų skyrėmė pačiam Licėjui puoselėti.

Kad kiekvienas liceistas galėtų maloniai ir visavertiškai naudotis švariaisiais Licėjaus tualetais, suorganizavome jau tradicinę akciją „Atnešk Licėjui tualetinio popieriaus!“. Šiemet tradiciją gali tekti sulaužyti, nes buvo atneštas visų laikų rekordus sumušęs rulonėlių kiekis, vos tilpęs į sandėlius – daugiau nei 7000 rulonėlių! Šios akcijos sėkmę lėmė įtaigi Lino Trano agitacija ir pagrindiniu prizu – kelione į Grigiškių popieriaus fabriką – susižavėjusių pirmakursių aktyvumas.

Mokytojas R. Jankauskas įkvėptas Valdovų rūmų statybų nusprendė pastatyti Licėjui naują šokių salę. Mokinių ir paties Jankausko juodas darbas per kelis mėnesius užgriozdintą sandėlį pavertė įspūdinga pogrindinės kultūros erdve. Norėdamas naująjai šokių salei įpūsti šiek tiek gyvybės prezidentas iš gerosios „Bitės GSM“ gavo kelis komplektus minkštasuolių. Ruošdami Šimtadienį tuometiniai trečiokai šioje salėje įrengė tikrą Casino su baru ir jaukiu kampu pasisėdėjimui bei pasiuvo keliasdešimt sėdmaišių, ant kurių labai malonu sėdėti stebint salėje vykstančius renginius.

Informacija nūdienos visuomenėje užima labai svarbią poziciją, todėl senatoriai pakabino keletą informatyvių stendų apie senato sudėtį ir baigusių liceistų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus. Prezidentas sukūrė originalų ir žaismingą gimtadinių stendą. Deja, per debatus vieno iš senatorių žadėtas Bebrų stendas taip ir neprilipo prie Licėjaus sienų. Licėjus turi puikų simbolį, Licėjus yra jėga, tai kodėl gi neparodžius to visiems? Jau seniai buvo apie tai kalbama, o mes ėmėme ir padarėme: išleidome spalvingą marškinėlių ir kuprinėlių kolekciją su Licėjaus atributika. Dabar liceistai užuot dabinęsi Nike ar Adidas emblemomis gali didžiuotis šauniuoju stilizuotu pegasu.

Pradėjome pildyti buvusio senato mums palikto Licėjaus muziejaus lentynas. Muziejininkystė yra sudėtingas ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Kiekvienas įstabesnis ar turintis ypatingos reikšmės Licėjui daiktas laikui bėgant atras sau vietą muziejuje.

Operatyviai reaguodami į licėjaus moksleivių pageidavimus Emilis ir Paulius merginų tualetuose prisuko kabliukus, ant kurių jos gali pasikabinti savo rankines.

Labai geras daiktas yra spintelė: gali susidėti pusę savo turto, o jei kas nors netelpa, ne bėda – ant viršaus galėtume užrioglinti ir begemotą. Bet visokie begemotai ant spintelių bjaurojo ir taip neišvaizdų Licėjaus rūsio estetinį vaizdą, todėl senatas prieš Kalėdas paskelbė apsivalymo akciją ir nuvalė visą šlamštą nuo spintelių. Taip pat buvo bandoma inicijuoti fundamentalaus Licėjaus tvarkymo talką, tačiau nesulaukę Licėjaus administracijos palaikymo turime palikti šį reikalą savo įpėdiniams.

Kai naktim nemiegi žavėdamasis gimtosios kalbos lobynais ir bandydamas pašalinti iracionalumą iš racionaliosios matematikos, tai diena labai užsinori kavos. Todėl suradome firmą, kuri liceistų paslaugoms pastatė kavos aparatą, beje šis aparatas neša šiokį tokį pelną senatui, o tai yra visiems.

POLITIKA

Senato nariai ir prezidentas buvo išrinkti demokratiniuose rinkimuose, moksleivių savivalda atstovauja visų liceistų interesams, taigi vykdėme vidaus ir užsienio politiką. Stengėmės užmegsti ir palaikyti glaudžius kontaktus su mokyklos administracija. Kartu su mokytojais ieškojome būdų, kaip galėtume pagerinti bendrąją Licėjaus kultūrą (elgesį, aprangą, bendravimą). Kartu diskutavome apie tai koks turėtų būti Licėjus ir liceistas, derinome profiliavimo planus. Senato atstovai ir prezidentas dalyvavo Licėjaus Tarybos posėdyje, kuriame šalia kitų svarbių klausimų buvo aptartas Licėjaus paramos fondo kūrimas ir jo lėšų panaudojimas. Busimajam senatui linkime toliau sėkmingai bendradarbiauti su administracija ir prisidėti siekiant, kad šie pinigai atneštų kuo daugiau naudos visai Licėjaus bendruomenei.

Senato dėka Licėjus dalyvavo Vilniaus mokyklų moksleivių mainų projekte, kurio metu Licėjuje savaitę mokėsi Liubertienės ir Biržiškos gimnazijų moksleiviai. Tiesa dėl organizatorių aplaidumo liceistai į kitas mokyklas neišėjo.

Sulaukę draugiško KTU gimnazijos savivaldos atstovų pasiūlymo suorganizuoti moksleivių mainus pasikvietėme juos menų savaitės metu vieną dieną praleisti Licėjuje. Kauniečių atvažiavo pilnas autobusas, jie parodė mums savo atsivežtą spektaklį ir koncertą, buvo sužaistos draugiškos krepšinio varžybos ir liceistai turėjo galimybę akis į akį pabendrauti su vienos iš geriausių Lietuvos gimnazijų moksleiviais. Šie mainai buvo labai sėkmingi, todėl tikimės, kad būsimasis senatas palaikys ir gilins šiltus santykius su KTU gimnazistais ir suorganizuos atsakomąjį vizitą.

Per Kalėdų atostogas Licėjuje vėl mokėsi vargšai Lukašenkos engiami baltarusiai. Licėjaus senatas nepraleido progos pabendrauti su kaimyninės šalies gimnazijos moksleivių atstovais. Šis susitikimas padėjo mums įvertinti turimas vertybes ir padarytą progresą. Baltarusiai liko patenkinti Licėjumi, o mes palinkėjome jiems sėkmės ir ištvermės nelygioje kovoje.

Prezidentas pats yra dalyvavęs keliuose ES programos „Jaunimas“ projektuose ir įvertinęs jų teikiamą naudą ir patirtį pasirūpino, kad liceistai taip pat galėtų išbandyti šios programos privalumus. Viena mergina dalyvavo tarptautiniame seminare Norvegijoje, kita penkių liceistų grupelė savaitę kartu su kitų Europos šalių jaunimu praleido saulėtojoje Turkijoje. Prezidentas tikisi atrasti ir daugiau panašių projektų.

Prezidentas ir senatoriai daug dėmesio skyrė vieninteliam ir teisingam Licėjaus laikraščiui „Andai“. Siekėme, kad šis leidinys būtų aktualus liceistams bei kovojome už žodžio laisvę jame. Norime, kad „Andai“ ir toliau išliktų pačių moksleivių redaguojamas ir mūsų dienas Licėjuje atspindintis laikraštis.

KULTŪRA

Liaudžiai duonos nedavėme iš principo, bet žaidimų ir reginių negailėjom.

Vieną gruodžio penktadienio rytą, kai kepėjai jau barstė cinamoną ant bandelių, o eglučių pardavėjai purškė jų spygliukus blizgančiu laku, į Licėjų atėjo Kalėdos. Fux‘ų papuoštoje fojė puikavosi Kalėdų pašto dėžutė, vyko gražiausiai papuoštų durų konkursas, po klases vaikščiojo kalėdinis choras, o visi liceistai, lyg kokie lenkų nacionalistai, buvo apsirengę raudona ir balta spalvomis.

Nors liceistai ir skundžiasi, kad per tuos namų darbus po pamokų nelieka laiko niekam kitam, Raudonąją šv. Valentino dieną visi šventė lyg profesinę šventę. Kad širdelėms būtų dar šilčiau ir jaukiau, besišypsantys senatoriai kiekvienam užkabino po švelnuką. Pertraukų metu skambėjo meilės muzika ir klaidžiojo užsakomieji meilės dainiai, galėję pavergti bet kurios damos širdį. Staiga įsimylėjusiems iš pirmo žvilgsnio ar tiesiog užmaršiems senatas parūpino gėlių, kurias platino už gėles dar gražesnės merginos. Galiausiai visi turėjo galimybę užsukti į naująją šokių salę, kurioje prigulę ant minkštų maišų ar prisiglaudę prie mylimojo asmens švelnių pečių galėjo mėgautis gražiausiomis meilės filmo „Moulin Rouge“ scenomis.

Anksčiau nei vidutinis Lietuvos moksleivis pabaigę vasaros atostogas keli aktyvūs senatoriai su dar keliais ne mažiau aktyviais nesenatoriais jau sėdėjo Licėjuje ir galvojo, kaip galėtų pasveikinti Rugsėjo 1-ąją po ilgos vasaros vegetacijos į tikrąjį gyvenimą sugrįžusius liceistus. Pirmosios rudens dienos rytą moksleiviai išgirdo įkvepiančių kalbų ir eilėraščių, paklausė edukacinių dainų, o mokytojai džiaugėsi tikromis gėlėmis.

SPORTAS

Pernai Licėjaus atletai skynė pergales. Pirmosios vietos Vilniaus miesto krepšinio, tinklinio, stalo teniso ir kitose pirmenybėse įrodė, kad norint pasiekti olimpines aukštumas, visai nebūtina dienų dienas kabėti ant skersinio kokiam nors Kinijos sporto internate.

Senatorius sporto reikalams šiais metais buvo Aurimas Račas. Šis žymus krepšininkas rūpinosi liceistų fizine forma, padėjo kūno kultūros mokytojoms organizuoti turnyrus, prisidėjo prie visų didesnių ir mažesnių varžybų organizavimo.

Šią vasarą vėl buvo iškilusi reali grėsmė Licėjaus turistiniam sąskrydžiui. Energingoji mokytoja Linoreta Bertašiūtė negalėjo jo organizuoti, todėl prezidentas ir keli senatoriai narsiai prisiėmė atsakomybę ir surinkę daugiau nei pusę visų liceistų nusivežė juos į mišką. Kadangi grybų ir uogų dar nebuvo, visi galėjo išbandyti jėgas estafečių, tinklinio, kvadrato ir futbolo varžybose, o vakare susirinkę prie didžiulio laužo pademonstruoti kūrybinius sugebėjimus meninių improvizacijų vakaronėje. Sąskrydis pavyko puikiai.

Daugybė liceistų mindami pedalus kasdien lenkia virtines automobilių lyg tyčia užkišusių kelią į šviesą, į Licėjų. Prezidentas su Tranu susilaukė nerealios idėjos, kuri gimė važinėjantis geraširdžių draugų paskolintais dviračiais. 2005 m. rugsėjo 16 d. įvyko pirmosios Licėjaus istorijoje Dviračių varžybos. Neišsigandę kaip iš kibiro pylusio lietaus į specialiai varžyboms paruoštą trasą susirinko 11 dalyvių ir būrelis padangų žviegimo ir masinių avarijų ištroškusių žiūrovų. Meistriškai slidžius posūkius įveikę dalyviai likusias jėgas dar galėjo išlieti šuolio į tolį rungtyje. Žiūrovų kraują papildomai kaitino meistriškai valdomas žiedinėms lenktynėms pritaikytas VW Golf GTI ir beprotiškai lekiantis Moskvich 2140. Prezidentas tikisi, kad šios varžybos taps kasmetiniu Licėjaus renginiu ir sutrauks dar daugiau lenktynininkų ir aistruolių.

MENAS

Kai žmogus nebeturi ką veikti, jis ima kurti meną. Mes veiklos nestokojome, todėl patys nekūrėme, o sudarėme sąlygas atsiskleisti kitiems.

Elitinis intelektualusis Licėjaus kino festivalis paliko mažąjį Ozo kino teatrą ir prezidento rūpesčiu peršoko tiesiai į moderniausiai Lietuvoje įrengtą Forum Cinemas Akropolio kino salę. Prieš festivalio programos premjerą žiūrovai trypčiodami ant raudono kilimo ir kramsnodami spragėsius galėjo gyvai pabendrauti su filmų režisieriais ir aktoriais. Kompetentingoji komisija išdalino dosniųjų rėmėjų įsteigtus vertingus prizus, kuriuos iš pragmatiškųjų verslininkų iškaulijo Linas Tranas. Forum Cinemas vadybininkas džiaugėsi aktyviais jaunaisiais kinematografais ir pakvietė kitą festivalį vėl rengti toje pačioje prašmatniojoje Forum Cinemas Akropolis kino salėje. Taigi šiemet tikimės išvysti plačiaekranių liceistų filmų su surround garso takeliais.

Nori žodžio? Imk!.. Kelis kartus vidury Licėjaus kiemelio buvo išdygęs su garso kolonėle sujungtas mikrofonas. Kiekvienas nors truputėli pajautęs norą ką nors pasakyti, išleisti garsą ar tiesiog garsiai patylėti galėjo prie jo prieiti ir leisti tai išgirsti visiems. Tokia išsikalbėjimo akcija buvo skirta visiems kurie negali tylėti.

Dar metų viduryje kilusi idėja naująją šokių salę išnaudoti kaip kino teatrą buvo realizuota tik pačioje senato kadencijos pabaigoje. Prezidentas siekia suburti kino mėgėjų klubą, kuris liceistus kviestų į kino popietes. Po pamokų neskubantys namo galės pasilikti Licėjuje ir dideliame ekrane pažiūrėti aukštesnės nei vidutinės meninės vertės filmą.

Fantastiškoji pirmokų atstovė senate Gabrielė atnešė į Licėjų naują kultinę srovę – Fantastus. Fantastika!

ATLIKTA!

Šioje ataskaitoje primename ryškiausius mūsų darbus. Buvo malonu dirbti Licėjaus, tai yra Jūsų, labui. Dėkojame už palaikymą ir kritiką. Jaučiame žodžiais sunkiai aprašomą dėkingumą ir pagarbą mokytojui Ričardui Jankauskui, kuris visur ir visada lydėjo mus. Didžiuojamės Licėjaus mokytojų kolektyvu, linkime stiprybės direktoriui toliau sėkmingai vystyti Licėjų. AČIŪ visiems kurie parėmė mus idėjomis, darbais ar bent morališkai. Šis indėlis sugrįš Jums su kaupu!

Naujajam prezidentui ir senatui ramia širdimi užleidžiame šias garbingas ir atsakingas pareigas. Linkime jiems sėkmės, drąsos ir šaunių idėjų. Ate!

Jūsų prezidentas

Paulius Mieželis

(c) Vilniaus licėjus, Autoriai