Licėjaus gyvenimas Pasiekimai Apie Licėjų Kaip įstoti? Ugdymo procesas Paramos fondas 1,2% parama Licėjui English resumé
Renginių kalendorius · Nuotraukų galerija

Senato posėdžio protokolas Nr.1

Vilniaus licėjaus Senato posėdžio protokolas Nr. 1
2007-11-27

Posėdyje dalyvavo:
Prezidentas Mantas Nemanis;
Sekretorius Žilvinas Lešinskas;
Senatoriai Ugnė Kleinauskaitė, Žilvinas Lešinskas, Justina Vilimaitė, Kostas Jakeliūnas, Gytis Radzevičius (atstovavo senatoriui Gediminui Zieziui).


1. SVARSTYTA. Senato sekretorės klausimas. Vaikinų iniciatyva šios pareigos buvo bandomos primesti Ugnei, nes tradiciškai „sekretorės“ postą užimdavo moteriškosios lyties atstovės. Deja, nepavyko.
NUTARTA. Senato sekretoriumi tapo Žilvinas Lešinskas.

2. SVARSTYTA. Senatoriui Gediminui atstovavęs jo draugas Gytis (po krikštynų geriau žinomas „sexy dancer“ pseudonimu) pasiūlė licėjaus foje pastatyti aukų dėžutę. Surinktos lėšos būtų skirtos šokių salės sutvarkymo išlaidoms padengti.
NUTARTA. Aukų dėžutės nuspręsta nedaryti suabejojus jos efektyvumu.

3. SVARSTYTA. Kita Gedimino idėja – graffiti, esančio ant priekinės licėjaus sienos, nuvalymas / pakeitimas nauju graffitti su licėjaus simbolika.
NUTARTA. Graffitti valomas ar keičiamas nebus dėl lėšų stygiaus.

4. SVARSTYTA. Senatoriai pasidalijo įvairia patirtimi, kuomet prieš pat matematikos kontrolinį netikėtai prireikdavo tuščio sąsiuvinio, pieštukio, liniuotės ar kitų panašių įrankių. Pasiūlyta licėjuje įrengti kanceliarinių prekių saugyklą.
NUTARTA. Sandėlio nebus, nes tokie atvejai tikrai labai nedažnai nepasitaiko, o kai taip ir nutinka – vargu ar kas jau bepadės.

5. SVARSTYTA. Liceistai prisiminė legendinį „Hrono“ plakatą, kabėjusį ant licėjaus pastato, ir nusprendė, jog iš klaidų galima pasimokyti ir vietoje jo pakabinti gražų, menišką licėjaus pegasą.
NUTARTA. Mantas Nemanis direktoriui pristatys šią idėją ir, jei viskas bus gerai, kitame posėdyje Senatas apsvarstys tolesnį projekto įgyvendinimą.

6. SVARSTYTA. Perėjos prie „Širvintų“ stotelės avaringumo klausimas. Licėjaus senatas pabandė pasvarstyti, kokių veiksmų galima imtis bandant užkirsti kelią kasmetiniams eismo įvykiams prie Širvintų stotelės.
NUTARTA. Senatoriaus Kosto Jakeliūno inicijuota darbo grupė surinks informaciją apie pastarųjų metų eismo įvykius minėtoje perėjoje, pasitars su mokyklos administracija ir pasistengs įtikinti savivaldybę, jog prie perėjos reikaingas šviesoforas arba gulintis policininkas.

7. SVARSTYTA. Licėjaus rėmimo projektas. Kostas, sužavėtas užsienio universitetų praktika, pasiūlė idėją mokyklai ieškoti privačių rėmėjų. Senatas iš karto pradėjo apie tai diskutuoti, svarstyti įvairias galimybes ir Kostas sugebėjo įtikinti, jog mintis puiki.
NUTARTA. Kostas Jakeliūnas ir Žilvinas Lešinskas plačiau aptars projektą su direktoriumi, o Mantas Nemanis susisieks su Alumni organizacija.

8. SVARSTYTA. Stalo žaidimų čempionatai. Senatorė Ugnė Kleinauskaitė pasiūlė rengti licėjuje įvairius stalo žaidimų čempionatus. Senatas pradėjo karštai diskutuoti apie galimybę licėjuje rengti ir kitus smagius žaidimus. Pirmasis vyks ,,Alias” čempionatas. Tiksli data ir organizatoriai bus paskelbti artimiausiu metu.
NUTARTA. Stalo žaidimų čempionatai šiais metais licėjuje vyks. Dėl kitų žaidimų-atrakcijų organizavimo bus nuspręsta kitame posėdyje.

9. SVARSTYTA. Pirmadieninės arbatėlės akcija. Mantas pasidalino skaudžia patirtimi apie sunkius rytus licėjuje ir teigė, jog rytinė arbata bent iš dalies padėtų išspręsti šią problemą, pagyvintų bei pralinksmintų rytais suzombėjusius liceistus.
NUTARTA. Licėjaus senatas kartą per savaitę organizuos rytinę karštą arbatą visiems norintiems.

10. SVARSTYTA. Šviežių bandelių kepimas. Senatoriai eilinį kartą pasiskundė valgyklos tvarka ir, kol laukiama Seniūnų susirinkimo pasipiktinimo valgyklo tvarka rezultatų, nuspręsta iš dalies spręsti maisto kokybės problemą kartą per savaitę užsakant šviežiai keptų bandelių.
NUTARTA. Senatoriai pasirūpins, jog kartą per savaitę liceistai galėtų paragauti šviežių ir skanių bandelių.

11. SVARSTYTA. Makulatūros rinkimas licėjuje. Licėjui stengiantis tapti pirmąja šiukšles rūšiuojančia mokykla, prisiminta ir galimybė rinkti panaudotus kontrolinių darbų, šviestos medžiagos lapus ir ją iškeisti į tualetinį popierių taros supirktuvėje.
NUTARTA. Bus pastatyta dėžė, į kurią liceistai galės mesti senus kontrolinius darbus, senus sąsiuvinius, ,,Mokyklos Frontą” ir kitą nereikalingą makulatūrą.

12. SVARSTYTA. Iš pradžių norėta sukurti masišką, naują liceistų iškylą į gamtą, tačiau prisimintas kasmetinis Licėjaus sąskrydis. Senatoriai nenusivylė ir sumąstė, jog šiais metais sąskrydį būtų galima pratęsti nuo 2 iki 3 dienų.
NUTARTA. Senatas bandys įgyvendinti 3 dienų sąskrydžio idėją

Taip pat buvo pradėtas svarstyti Statuto atnaujinimas, paminėti dar keletas gana svarbių klausimų, tačiau jų svarstymas atidėtas ateinantiems posėdžiams dėl pašlijusios Manto Nemanio sveikatos.

P. S. Būtumėme labai dėkingi, jei pamatę, jog kažkuris iš šių 9 punktų ilgą laiką nėra įgyvendinamas, apie tai praneštumėte arba prezidentui, arba už jį atsakingam seniūnui ir paragintumėte dirbti.

Posėdžio sekretorius
Žilvinas Lešinskas

Licėjaus Prezidentas
Mantas Nemanis
(c) Vilniaus licėjus, Autoriai