Naujienos

Naujienos

Sveikiname

2022-04-30

Lietuvos moksleivių komanda „LITUANICA X“ – pasaulio robotikos čempionato laureatai

Balandžio 20-23 dienomis Hiustone, JAV vyko 6-18 metų moksleivių pasaulio robotikos čempionatas FIRST (santrumpa šūkio „For Inspiration and Recognition of Science and Technology“), dar kitaip žinomas kaip jaunųjų inžinierių olimpiada. Skirtingose lygose varžėsi daugiau nei 500 komandų. Jungtinė Vilniaus licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos ir Alytaus Adolfo Ramanausko -Vanago gimnazijos moksleivius vienijanti „LITUANICA X“ komanda atstovavo Lietuvai FIRST LEGO lygoje ir tarp 106 dalyvavusių komandų iš 45 pasaulio šalių užėmė 14 vietą robotų važiavime bei  buvo įvertinta išskirtiniu apdovanojimu.

FIRST skatina jaunuolius pažinti mokslo ir technologijų pasaulį, tapti inovacijų kūrėjais, supažindina moksleivius su inžinerija ir programavimu įdomiose ir kūrybiškose veiklose. Įsitraukdami į smagų ir kupiną atradimų robotikos procesą moksleiviai turėjo sukurti programuojamą LEGO robotą, kuris atliktų konkrečias numatytas užduotis bei pristatyti inovacijų projektą, padedantį spręsti realaus pasaulio problemą. 2021/2022 sezono tema – „Cargo Connect“, todėl tiek užduotys robotui, tiek projektai buvo susiję su žmonių ir prekių judėjimu.

 „LITUANICA X“ komanda, atstovaujama Juliaus Augustaičio, Mato Čiuželio (Vilniaus licėjus), Kristupo Šilalės ir Dainiaus Užusenio, olimpiadoje buvo pripažinta geriausia roboto dizaino kategorijoje. Teisėjai liko sužavėti komandos sukurtu netradiciniu ir technologiškai sudėtingu roboto pavarų dėžės sprendimu, sulaukusiu net LEGO atstovų susidomėjimo. Komandos pristatytas inovacijų projektas – paspirtukais važinėjantiems kurjeriams skirto šalmo prototipas – taip pat nepaliko abejingų, besirūpinančių saugumu keliuose.

Paskutinės naujienos

Visos naujienos