Naujienos

Naujienos

PASCH teatro festivalis Vokietijoje

2022-06-30

Vos tik kiek atslūgus karantinams ir atsidarius mokykloms, licėjuje susibūrė mūsų teatro trupė.  Jau lapkričio mėnesį visi pradėjome dirbti ir siekti savo užsibrėžto tikslo – kelionės į Vokietijoje vyksiantį teatro festivalį tema „Werte und Welten: was uns wichtig ist“.

Norėdami gauti galimybę dalyvauti festivalyje, turėjome sukurti prisistatymo filmuką bei parodyti trumpą ištrauką iš savo turimo vaidinimo. Vos po kelių dienų gavome žinią, jog esame kviečiami į Vokietiją, o vasario mėnesį mums į pagalbą dėl vaidinimo atvyks viena iš teatro pedagogių Katja Tannert (Berlynas). Laikas iš tiesų prabėgo greitai, nes net nespėjome susivokti, o jau atėjo metas repetuoti ir toliau tobulinti savo pasirodymą. Kartu su teatro pedagoge Katja Tannert mes ne tik kūrėme savo vaidinimą, bet ir mokėmės teatro pradmenų bei komandinio darbo. Po šių dirbtuvių buvome geriau pasiruošę eiti į sceną bei turėjome pedagogės parašytą vaidinimo scenarijų. Bėgant laikui ir artėjant mūsų paskutiniam pasirodymui, vis uoliau dirbome, kūrėme reikiamas dekoracijas, derinome muziką. teatro_festivalis

Prieš išvažiuodama į Vokietiją mūsų komanda nusprendė išbandyti savo jėgas Lietuvoje, taigi sudalyvavome „Menų spaustuvėje“ rengiamame PASCH teatro festivalyje. Po pasirodymo Vilniuje buvome pasiruošę žengti ir į Vokietijos sceną.

Birželio mėnesį, pasibaigus visoms sesijoms ir atėjus mokslo metų pabaigai, išaušo mūsų ilgai lauktos kelionės rytas. Tad birželio 20 d. 3-ią valandą ryto mūsų autobusas nuo licėjaus pajudėjo Vokietijos, Čekijos ir Lenkijos pasienyje esančio miestelio Görlitz link. Net dvidešimt  valandų trukusi  kelionė  autobusu tikrai neprailgo – spėjome išklausyti daugelį pripažinimo sulaukusių dainų, pabendravome su pakeliui prisijungusia lenkų teatro grupe bei susipažinome ir su jų taip mėgstamu lenkišku repu. Miegodavome ir savo laisvalaikį leisdavome Görlitze, o vaidindavome už keturiasdešimties kilometrų esančiame miestelyje Zittau. Buvo labai įdomu susipažinti ne tik su skirtingais žmonėmis iš Vokietijos, Slovakijos, Vengrijos ir Lenkijos, bet ir išgirsti šių šalių kalbas bei sužinoti apie jų kultūrą, tradicijas.

  Festivalio metu mes gilinome savo vokiečių ir anglų kalbos žinias, dirbome su scenografais, teatro pedagogais, taip pat sužinojome, ką reiškia vaidinti garsiose teatro salėse. Ši patirtis buvo tiesiog neįkainojama ir mes esame be galo dėkingi Goethe institutui, mokytojoms Vidai Pasausienei ir Ingai Lenktytei bei direktoriui Sauliui Jurkevičiui už pagalbą įgyvendinant šią mūsų svajonę.

 2022-ųjų vokiečių teatro trupė

Paskutinės naujienos

Visos naujienos