Naujienos

Naujienos

Sveikiname

2023-12-10

Tarptautinio IT konkurso „Ventspils IT challenge 2023“ nugalėtojus: Kristupą Lapinską (IVb), Rūtą Karklytę (IVb) ir Domą Berulį (IVc) laimėjusius I vietą ir Nojų Adomaitį (IIIc), Doma Vrubliauską (IIIb) ir Adamą Mahmoud Samulionį  (TB1) laimėjusius II vietą.

Dar viena Vilniaus licėjaus komanda: Artur Pavel Rodz (IId), Izabelė Byčkovaitė (IId) ir Lukas Norvaišas (IId) taip pat dalyvavo konkurso finale.

Gruodžio 6-8 d. Ventspilyje vyko tarptautinio konkurso "Ventspils IT iššūkis 2023" finalas, kuriame jaunimas iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos jau aštuntus metus iš eilės priėmė Ventspilio iššūkį pademonstruoti savo kūrybiško technologijų naudojimo įgūdžius. Šiais metais mokiniams buvo mestas iššūkis mąstyti ekologiškai.

Tris dienas dėl prizų varžėsi 46 komandos: 34 komandos iš Latvijos, 8 iš Lietuvos ir 4 iš Estijos, t. y. iš viso 184 dalyviai.

Konkurso dienomis dalyviai turėjo galimybę ne tik varžytis dėl pergalės, bet ir mėgautis VIZIUM mokslo centro ekspozicija, žiūrėti mokslinius pasirodymus, vykti į ekskursijas po Ventspilio įmones ir mėgautis pramoginiu renginiu su įvairiomis įdomiomis veiklomis.

Nugalėtojams atiteko Ventspilio miesto tarybos piniginiai prizai ir Latvijos valstybinių miškų, "Tet", "Elektrum" energijos efektyvumo centro, "Depozīta Iepakojuma Operators", Latvijos gamtos fondo ir "Ubiquiti" dovanos.

Technologijų konkursas "Ventspils IT Challenge" vyksta remiant Ventspilio miesto savivaldybei. Konkursą organizuoja Ventspilio skaitmeninis centras, bendradarbiaudamas su patikimais partneriais ir informaciniais rėmėjais: Ventspilio valstybinės tarybos Švietimo departamentas, asociacija "Langas į ateitį" (Lietuva), švietimo organizacija "MTÜ Nuti-Võlur" (Estija), akcinė bendrovė "Latvijos valstybiniai miškai", SIA "Ventspils". "Tet", UAB "Elektrum" energijos vartojimo efektyvumo centras. "Depozīta Iepakojuma Operators", Ltd. "Ubiquiti" (Latvija), Latvijos informacinių ir ryšių technologijų asociacija (LIKTA), Latvijos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė švietimo plėtros agentūra, bendradarbiavimo tinklas "eTwinning" ir Latvijos universiteto Pedagogikos, psichologijos ir meno fakultetas.

Plačiau apie konkursą 

Paskutinės naujienos

Visos naujienos